Martin kohout: Facebook Libra drží v koši USD, EUR, i GB

Facebook Libra už za pár měsíců půjde do oběhu a stane se oficiální kryptoměnou Facebooku. Mezi Čechy ale stále není tolik populární. Senior kryptokonzultant společnosti WCA Holding a. s. Martin Kohut poskytl nové informace ohledně budoucnosti kryptoměn, vztahu Čechů ke kryptoměnám a projektu libry od společnosti Facebook.

Bude se bitcoin prodávat za milion dolarů?

Česká veřejnost se zajímá o kryptoměny jen ve chvíli, kdy jeho cena stoupá. Když cena klesá, nadšenců ubývá. I přesto je zájem každým rokem větší a může za to hlavně růst bitcoinu. Za posledního půl roku cena bitcoinu stoupla až na 14 000 USD, což samozřejmě opět vyvolalo zájem české společnosti. John McAfee předpověděl, že v roce 2020 se bude prodávat za milion dolarů. Ačkoliv tomu někteří věří a spoří bitcoiny, Martin Kohut tvrdí, že je to nesmysl. John McAfee prý využíval svého vlivu na Twitteru, aby dostal mezi více lidí pojem o tom, co to kryptoměny jsou. Na oplátku byl zástupci jednotlivých kryptoměn bohatě odměněn.

Komunita pro začátečníky v oblasti bitcoinu

Sám Martin Kohut se také podílí na projektu, který má být určen pro každého, koho kryptoměny zajímají, ale nic o nich neví. Má za cíl propojit nejlepší odborníky na kryptoměny a předat komunitě maximum. Na stránkách, které tvoří, se lidé mohou dozvědět o tom, co to vůbec kryptoměny jsou, kde je nakoupit či jak s kryptoměnami obchodovat

Češi neradi investují

Jak je obecně známé, Češi nejsou zvyklí investovat. Může za to hlavně doba komunismu, kdy tady žádné investiční produkty nebyly. Ani v této době málokterý Čech investuje, ačkoliv například v Americe má téměř každá rodina nějakou investici. Právě zmíněná komunita má za cíl urychlit proces poznávání se s kryptoměnami a vzdělávat veřejnost. 

Budou kryptoměny budoucností financí?

Kryptoměny jsou skvělé hlavně v rychlosti transakce mezi uživateli. Banky jsou naprostý opak – pokud posíláte peníze z jedné země do druhé, počkáte si několik dnů. Na druhou stranu, pokud by banka vydala vlastní kryptoměnu, neměla by už takový význam, který původně mít měla. Kryptoměna totiž má být decentralizovaná, což znamená, že její hodnota nebude ovlivnitelná státy nebo samotnými bankami. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *