Facebook Libra může pomoci v otázce genderové vyváženosti

Je tomu bezmálá pár dní, co vedoucí Asociace Facebook Libra Bertrand Perez na sněmu U.N (United Nations) o blockchainu v Genevě prohlásil, že úkolem nové kryptoměny nemá být náhrada stávajících peněz a peněžního systému.

U.N. a jejich SDGs

SDGs neboli sustainable development goals představují hlavní cíle celé organizace U.N., která mimo jiné usiluje o genderovou vyváženost po celém světě. Představitelé organizace se vyjádřili, že Facebook LIbra jakožto kryptoměna může velmi pomoci nejen v otázce genderové vyváženosti. Dle nich Facebook LIbra pomůže v zemích, které jsou profinanční svět vyspělých západních zemí netraktivní.

Tento globalizační krok Může tedy značně pomoci.

Plánované vydání Facebook LIbry se může změnit.

Při oznámení vydání Facebook LIbry do světa se uvažovalo o datumu někdy kolem poloviny příštího rok. Hlavní CEO projektu Facebook Libry, Mark Zuckerberg však nyní v nedávném interview poukázal na fakt, že dané bývalé prohlášení bychom neměli brát jako vytesané do kamene.

Vše nasvědčuje tomu, že Facebook LIbra nakonec bude. Avšak nelze s jistotou říct, zda hlavní představitelé Facebooku čekali až takto velký odpor různých světových vlád a organizací vůči jejich projektu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *