Facebook Libra bojuje. Láka hackery k prolomení svého kódu!

Facebook libra je nová měna, která je založena na principu jednoduchého přístupu k finančním operacím pro všechny uživatele. Na prvním místě je u této měny dlouhodobá stabilita a minimální výchylky kurzu.  Hlavně má ale zacílit na tu část populace, která doposud nemá svůj bankovní účet, nebo ho ve větší míře nepoužívá. Teď se dostala na povrch další zajímavá informace. Facebook totiž nabízí 10 tisíc dolarů tomu, kdo najde díry v systému jejíhozabezpečení!

Dostanou vysokou částku

Michael Engle vypsal tuto odměnu na svůj blog. Sám má na starosti vývoj Libry a je její projektový ředitel. Každý hacker, který dokáže najít jakoukoliv díru v systému, na kterém Libra poběží, dostane deset tisíc dolarů. Manažer se zřejmě snaží posílit důvěru v tuto měnu, protože se často spekuluje o tom, že tato měna není důvěřivá a Facebook jí založil primárně pro získání informací o uživatelích. Dokonce už Facebook díky této nově plánované měně ztratil podporu některých investorů, protože ti se obávali dalších problémů s únikem údajů.

Vymýšlejí nejlepší způsoby, jak udělat Libru bezpečnou

Na druhou stranu, takové vypisování odměn za nalezení děr v systému není nic neobvyklého. Téměř všechny firmy, které chtějí do budoucna předcházet nějakým problémům, takto lákají hackery na prolomení jejich nové aplikace za vysoké částky peněz. Sám Facebook už dokonce za posledních osm let vypsal odměny v celkové částce 7,5 milionu dolarů za podobné případy. Je to totiž jedna z nejlepších cest, jak mohou odhalit chyby v systému.

Facebook Libra bude spuštěná již příští rok

První zmínka o Facebook Libře vyšla na povrch v červnu tohoto roku. Jejího vedení se chopila nezisková Libra Association vytvořená desítkami světových firem a společností, mezi které patří například Mastercard, Uber, Spotify či PayPal. Od běžných kryptoměn se liší hlavně v tom, že chce být důvěryhodným a stabilním finančním nástrojem s nízkou inflací. Jejím hlavním cílem je, jak už bylo zmíněno, nabídnout finanční nástroje lidem, kteří nemají svůj vlastní bankovní účet. Jedná se hlavně o lidi z rozvojových zemí. Přitom ale více než 60 % z nich používá mobilní telefon nebo mají přístup na internet. Libru ale jistě ocení i lidé z vyspělých zemí, kterým to umožní šetřit na zbytečných bankovních poplatcích a zkrátí dobu odesílání plateb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *