Bude Facebook libra dostupná i na podkožním čipu?

Transhumanismus je mezinárodní intelektuální a kulturní hnutí, které podporuje použití nových vědeckých objevů a technologií k vylepšení lidských mentálních i fyzických schopností a na druhé straně také zlepšení nežádoucích a nepotřebných aspektů lidské schránky, jako jsou hloupost, utrpení, nemoci, stárnutí a nedobrovolná smrt.

Čip velký jako zrno rýže

Transhumanismus se zaměřuje na aplikaci technologií k vylepšení lidského těla na úrovni jednotlivců. Mnoho příznivců vidí velký potenciál v budoucích technologiích a inovativních společenských systémech pro zlepšení kvality života. Jedním z takových vylepšení je i  podkožní čip. Do těch si nahrají bitcoinovou peněženku, kterou pak můžou používat ve speciálních bankomatech a trezorech. Také ale pomocí čipu dokáží otevřít dveře nebo rozsvítit světla. Celý čip se ovládá přes telefon a nabízí tak nepřeberné množství funkcí, které ocení každý moderní člověk. 

Transhumanisté ocení myšlenku Facebook Libry

Není tomu dávno, kdy Mark Zuckerberg oficiálně představil koncept digitální měny Facebook Libra. Smyslem této nové kryptoměny, která má být představena na začátku příštího roku, je pravděpodobně snaha konkurovat internetovému obchodu a bankovnictví. Má se ale hlavně zaměřit na 1.7 miliard dospělých lidí, kteří jsou bez bankovního účtu.

Na řadu tedy přichází otázka, zda má smysl, aby byla Facebook Libra dostupná i na podkožním čipu. Dá se totiž předpokládat, že lidé, kteří aspoň částečně směřují ke transhumanismu, což znamená, že jsou přikloněni k moderním technologiím, budou mít svůj bankovní účet a nejsou pro Facebook Libru cílovou skupinou. 

Na druhou stranu, existuje několik důvodů, proč by mohla být Facebook Libra zajímavá i pro lidi, kteří do cílové skupiny nezapadají. Jedním z největších důvodů je fakt, že Facebook Libra je provozována mnoha různými organizacemi namísto jedné, čímž je systém celkově spravedlivější. Je k dispozici každému s připojením k internetu a má nízké poplatky a náklady. Navíc nebude sdílet žádný z transakčních údajů zpět na Facebook. Člověk, který cítí s transhumanismem jistě ocení myšlenku této nové kryptoměny. Můžeme proto jen doufat, že se Facebook Libra opravdu bude moci používat i v čipech jako je tomu například u bitcoinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *